Menu
Bali 2018

Bali 2018 – Náš itinerář a tipy na skvělé ubytování

V říjnu 2018 jsme se po dlouhých 6 letech znovu vypravili na náš milovaný ostrov Bali, abychom si připomněli naše cestovatelské začátky a ponořili se do kulturou nasáklých chrámů, rýžovými políčky vytvarované krajiny a mezi barevnými korály poseté dno oceánu. Z naší výpravy brzy začneme sepisovat nové články, ale než se do nich pustíme, přinášíme vám inspiraci v podobě našeho pohodového itineráře a tipů na skvělé ubytování, které Ivetka objevila a které nám návštěvu Bali zpříjemnilo.

Tak hurá na Bali!

10 pohodových dní na Bali, které nám daly zapomenout na stres všedních dní

Naše cesta začala tradičně v Ubudu, kde jsme si užili rituální tanec Kecak a procházku po zdejší stezce Rim Walk. Odtud jsme se lodí přepravili na ostrov Nusa Lembongan, abychom si užili potápění a projížďku na skútru i na menší ostrůvek Caningan. Poté jsme se vrátili na Bali a to rovnou do srdce rýžových teras a chrámů ve vesničce Sidemen. Naši desetidenní výpravu jsme zakončili v městečku Amed, kde jsme se potápěli k vraku americké válečné lodi z druhé světové války a na skútru objevovali malebné pobřeží.


Ubud

Dvě noci v Ubudu jsme strávili v nedalekém resortu Wapa di Ume. Je to nádherný poklidný komplex chatiček se dvěma infinity bazény a úžasnými masážemi. Cena za noc byla 3100 Kč.

Chatičky se nachází uprostřed rýžových políček a hotel nabízí bezplatnou dopravu do centra Ubudu. Toho jsme využili pro návštěvu tradičního rituálního tance Kecak a k procházce po tzv. Rim Walk nabízející úžasné výhledy do soutěsky pod sebou. Večery jsme trávili trajdáním po hlavní ulici, kde jsme nakukovali do krámků s lokální produkcí.

Rezervujte si Wapa di Ume v Ubudu zde.


Nusa Lembongan

Na otrově Lembongan jsme se na 2 noci ubytovali v malém hotýlku Songlambung Beach Huts za 1800 Kč na noc. Nejprve nás překvapilo, že je hotel umístěný zdánlivě mimo civilizaci, cesta sem vede skrze husté lesy po sotva zpevněné silnici.

Jakmile jsme však dorazili, objevili jsme, že jen pár kroků od hotelu je pláž, po které se dá dojít oběma směry k dalším podnikům. Jeden z nich byl i potapěčský resort, kde jsme podnikli hned 4 ponory do křišťálově čistých vod – obzvláště se nám líbilo na dive sitech Crystal Bay a Toyapakeh. Půjčili jsme si také skútr a vydali se prozkoumat okoí včetně ostrůvku Caningan, na který vede uzoučký most a kde jsme pozorovali surfaře zdolávající odpolední vlny.

Rezervujte si Songlambung Beach Huts na Nusa Lembongan zde.


Sidemen

Po návratu na hlavní ostrov Bali jsme přejeli na 2 noci do údolí Sidemen, které je plné rýžových políček a chrámů ukrytých v džungli. Ubytovali jsme se v resortu Patal Kikian Villa, který nás ohromil nejen náročnou přístupovou cestou, ale především obrovským domkem, který jsme měli celý jen pro sebe. Ještě úžasnější je jejich infinity bazén s výhledem na rýžové údolí, nad kterým se ční do výšky sopka Agung. Cena za noc byla 1400 Kč.

Milý a nápomocný personál pro nás zařídil první poslední, včetně romantické večeře při svíčkách u bazénu. Půjčili nám také skútr, na kterém jsme se vydali k chrámům Pura Besakih a Lempoyang, u kterého se nám podařilo trochu ztratit a objevit tak méně známý chrám.

Rezervujte si Patal Kikian Villa v Sidemenu zde.


Amed

Poslední 2 noci na Bali jsme strávili ve vesničce Amed, která se nachází na východním pobřeží ostrova. Ubytovali jsme se v hotelu Villa Infinite Horizon a jak název napovídá, i tady na nás čekal parádní infinity bazén s výhledem na oceán, za kterým každý večer zapadalo sluníčko. No romantika jako blázen. Cena byla 1900 Kč.

Svůj pobyt jsme si zpříjemnili potápěním, přičemž ten nejzajímavější ponor nás zavedl k vraku americké válečné lodi z druhé světové války. Při dalším ponoru jsme pak z bezpečné vzdálenosti zahlédli i žraloky. I tady jsme si půjčili skútr a projeli se po okolí, které rozhodně není skoupé na nádherné scenérie se sopkou Agung v pozadí.

Rezervujte si Villa Infinite Horizon v Amedu zde.


Video z Bali

Během naší cesty jsme pořídili nesčetně záběrů z drona, který se radostně proháněl v údolí sopky Agung, nad rýžovými terasami a hinduistickými chrámy, nad meandry drobných silniček i nad rybářskými bárkami křižující nekonečný oceán. Druhá část videa je věnovaná našim potapěčským výpravám na Nusa Lembongan a v Amedu.

Na články z naší výpravy na Bali se můžete těšit již brzy! 🙂

6 Comments

  • Martina
    16 dubna, 2019 at 1:00 am

    Děkuji moc za tip, přemýšlím že bych to absolvovala s 12 letou dcerou , jen mám prosbu, jak jste se pohybovali mezi jednotlivými místy?
    děkuji Martina

    Reply
  • Michal
    29 června, 2019 at 2:08 pm

    Moc pěkné video, dobrá práce! 😉

    Reply
  • Alča
    10 srpna, 2019 at 10:58 am

    Bali je vděčné místo pro jednotlivce i rodinku. 🙂

    Reply
  • Standa
    16 září, 2019 at 9:35 am

    Ahoj,

    super článek, jsme s manželkou rozhodnutý jen na Bali už delší dobu a určitě navštívíme i místa, která jsi v článku zmiňovala. Bojíme se tam ale vyrazit na vlastní pěst. Hlavně kvůli angličtině a celkově, kvůli organizaci. Chtěli bychom tedy vyrazit s cestovkou, mohl by jste nám poradit s jakou cestovkou tam vyrazit?

    Manželka našla tyto stránky https://www.bali-indonesie.cz/ Máte s nimi nějakou zkušenost?

    Moc díky, Standa.

    Reply
    • Ondra & Ivetka
      8 října, 2019 at 2:22 pm

      Ahoj Stando, my s cestovkami vubec nejezdime, takze v tomhle ohledu poradit nedokazeme, tu spolecnost nezname. Ale byt vami, vyrazim na vlastni pest – Balijci maji anglictinu taky vselijakou, takze se clovek vzdycky nakonec dorozumi rukama nohama. Organizace – staci se inspirovat itinerari, je jich na netu hodne. Bali je v tomhle ohledu uplne nejpohodovejsi, vzdycky se najde nekdo, kdo vas nekam hodi, nekde provede…

      Reply

Leave a Reply