Co se vám vybaví, když se řekne Filipíny? Usměvaví a milí lidé, nekonečně dlouhé bílé pláže, lahodné čerstvé kokosy, spánek ve stínu palem, exotická asijská kuchyně a úžasné mořské plody na tisíc způsobů. Neuvěřitelné výhledy na rýžové terasy, nenáročné treky s pohledem na slunce vycházejícím nad obzorem oceánu, stovky a tisíce neobydlených ostrůvků, tichá plavba na kanoi hlubokým pralesem či dechberoucí let na ziplině nad vodopády a skalními stěnami. Jízda na střeše barevného jeepney, dobrodružný canyoning se skoky z 13ti metrů do průzračných jezírek, masáže na pláži při uspávajícím šumění mořských vln či romantické probuzení v bambusových chatičkách…

Takové jsou Filipíny. Naplánovat cestu tak, abyste poznali všechny tváře této jedinečné země, může být díky tomu, že se Filipíny rozprostírají na více než 7 000 ostrovech, pěkný oříšek. Naštěstí jste právě tady, na blogu dvou do Filipín zamilovaných lidí, kteří tu žijí už druhým rokem a mají pro vás kapsy plné inspirace… :)

Filipíny – Naše cestovatelská videa

Dva týdny na Filipínách

Co se dá stihnout, když na Filipíny máte jen 2 týdny? Tak třeba sjet po zadku holou skálu, plavat se žraloky, projet se na kanoi pralesem, proletět se jako pták nad údolím, navštívit nártouny…

Coron, Palawan

Island hopping v okolí Coronu na severu Palawanu odkryje to nejkrásnější z podmořského světa, kouzelných lagun, potopených válečných lodí, zákoutí mezi skalisky i bílých pláží drobounkých ostrůvků.

Island hopping v El Nidu

Dokonalé pláže na opuštěných ostrůvcích, tajemné laguny s průzračnou hladinou, která odkrývá korálové útesy, jeskyně či jedna z nejlepších pláží Filipín v Nacpan Beach – to je island hopping v okolí El Nida.

Šnorchlování u Apo Island

Ostrůvek Apo island se nachází pár kilometrů jižně od ostrova Negros v souostroví Visayas. Jezdí se sem hlavně kvůli úžasnému šnorchlování se želvami, které se tu ladně prohánějí mezi korálovými útesy.

Filipíny – Mapa článků

Filipíny – Cestopisy z top míst

Cestopis Filipíny - Apo Island

Apo Island – Top šnorchlování se želvami

Ostrůvek Apo island nabízí jednoznačně nejlepší šnorchlování se želvami na Filipínách a jako bonus k tomu dostanete i nádherné korálové útesy. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - El Nido

El Nido – Kouzelné laguny

Island hoppingová túra A patří v El Nidu mezi ty nejoblíbenější, protože vás zavede do kouzelných a lagun ukrytých mezi křivolakými skalami. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Nacpan Beach

El Nido – Nejlepší pláže

Island hoppingová túra C je oblíbená díky návštěvě nejkrásnějších pláží na ostrůvcích v okolí El Nida. Ale ta vůbec nejkrásnější leží ještě o kus dál. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - El Nido

El Nido – Jeskyně

Island hoppingová túra B stojí za vyzkoušení, pokud máte v El Nidu více času a už jste projeli túry A a C. Béčko vás zavede na hezké pláže a tajemné jeskyně. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Banaue

Banaue – Rýžové terasy

Rýžové terasy v Banaue jsou právem uvedeny na seznamu UNESCO. Pohled na údolí zaplavené zelenými políčky je opravdu úchvatný a láká k procházce mezi vesničany. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Chocolate Hills

Bohol – Chocolate Hills a ziplining

Vnitrozemí Boholu ukrývá celou řadu zábavných aktivit. Přes den si užijte adrenalinovou jízdu v adventure parku Danao a pak se zasněte při západu slunce nad Chocolate hills. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Bohol

Bohol – Na skútrech za nártouny

Objevovat Bohol je nejlepší na skútru. Vydat se můžete za malými vykulenými nártouny, ale také k vodopádům či mezi vísky v hornatém vnitrozemí. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Oslob

Oslob – Za žraloky obrovskými

Vesnička Oslob na ostrově Cebu je známá díky možnosti šnorchlovat s úchvatnými žraloky obrovskými, kteří nekoušou a jsou tu vždy díky pravidelnému krmení. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Panglao

Panglao a Balicasag Island

Alona Beach na ostrově Panglao patří mezi vyhlášené plážové destinace. Na výlet se odtud můžete vydat například za želvami u ostrůvku Balicasag Island. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Mt Manabu

Trek na Mt. Manabu

Hora Mt. Manabu má sice jen 760 metrů nad mořem, ale díky parnému počasí, vlhkosti pralesa a místy strmému stoupání si trek užijí i náročnější dobrodruzi. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Coron

Coron – Laguny a zálivy

Na Coron se jezdí kvůli island hoppingu a ten by kromě pláží nebyl úplný, kdybyste nenavštívili také neskutečně krásné laguny, např. Kayangan Lake. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Coron

Coron – Island hopping

Banana Island či Malcapuya Island jsou jedny z mnoha nádherných malých ostrůvků s bílou písečnou pláží, na které se dostanete lodí z Coron Town. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Mt. Pinatubo

Trek na vulkán Pinatubo

Jeden z nejlepších treků na Filipínách je výšlap na vulkán Pinatubo, který ještě nedávno chrlil nad Manilou oblaka dýmu a proudy žhavé lávy. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - St. Fernando

Surfování v San Fernandu

Pláž u vesničky San Fernando La Union je ideální pro ty, co se surfováním teprve začínají. Vlny jsou relativně malé a zkušení lektoři vás to naučí raz dva. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Mt. Taal

Taal – Trek na sopku v sopce

Vesnička Tagaytay leží na okraji kráteru prastaré sopky a shlíží na jezero, v jehož středu se ční další sopka, zvaná Taal. Vydat se na ni můžete pěšky nebo na koni. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Mindoro

Mindoro – Když se slaví fiesta

Mindoro je ostrov poblíž Manily, a tak se pro nás stal oblíbenou víkendovou destinací. Je tu mnoho aktivit, včetně korálových zahrad či zipliningu! Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Mindoro

Mindoro – Dobdrodružné aktivity

Mindoro je ostrov poblíž Manily, a tak se pro nás stal oblíbenou víkendovou destinací. Je tu mnoho aktivit, včetně korálových zahrad či zipliningu! Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Mindoro

Mindoro – Na kajaku a na skútrech

Mindoro je ostrov poblíž Manily, a tak se pro nás stal oblíbenou víkendovou destinací. Je tu mnoho aktivit, včetně korálových zahrad či zipliningu! Přečtěte si celý článek.

Filipíny – Články o životě v Asii

Cestopis Filipíny - Manila

Život na Filipínách – Naše první dny (1. díl)

Vyprávění o tom, jaké byly naše první dny po velkém stěhování z Českých Budějovic do filipínské Manily. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Manila

Život na Filipínách – Naše první dny (2. díl)

Naše autentické první dojmy z nového bydlení, nejbližšího slumového sousedství a dopravy v Manile. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Historky

Historky ze života na Filipínách – První týdny

Zábavné historky z našich prvních týdnů na Filipínách – jak jsme prožili první den či jak jsme si povídali s prostitutkou. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Filipíny - Historky

Historky ze života na Filipínách – Práce

Zábavné historky z práce na Filipínách – jak jsme se připravovali na zemětřesení či jak se Filipínci rádi kočkují. Přečtěte si celý článek.

Život na Filipínách - Historky

Historky ze života na Filipínách – Manila

Zábavné historky z práce na Filipínách – jak se žije a tráví volný čas v občas bláznivé Manile. Přečtěte si celý článek.

Historky ze života na Filipínách - Na cestách

Historky ze života na Filipínách – Na cestách

Zábavné historky z cestování na Filipínách – jak se vypořádat s bláznivou asijskou dopravou. Přečtěte si celý článek.