Kostarika – země, kde si můžete připadat jako při putování jurským parkem, kde vulkány ještě neřekly své poslední slovo, ale přesto se můžete vydat na jejich vrchol a shlédnout do oka kráteru, země lenochodů, bazilišků, nosálů, pásovců a papoušků, kde se můžete proletět zavěšeni na ziplinové dráze nad burácejícím vodopádem nebo se ztrati kdesi v pralese a celý den brodit řeky plynoucí bůhví kam… Nejbohatší země střední Ameriky, kde se ale čas zastavil a moderní doba zůstala daleko za hranicemi.

My se do Kostariky vydali v roce 2013 a měli jsme 2 týdny na to, abychom ji projeli. Stihli jsme se potkat s tukany v zahradách La Paz, podívat na koních k sopce Arenal, projít se po zavěšených mostech nad pralesem Monteverde, zkusit surfovat v Tamarindu, ztratit se kdesi na poloostrov Nicoya cestou do nenápadné Montezumy, raftovat na řece Rio Naranjo u národního parku Manuel Antonio, vyšplhat na vrchol vulkánu Irazú, ochutnat pravou čokoládu a seznámit se s lenochody v Puerto Viejo. Stihli jsme toho hodně, přesto jsme neměli pocit, že bychom něco uchvátali.

Tak se pojďte vydat na cestu s námi :)

Kostarika – Itineráře z top míst

Cestopis Kostarika

Jak jsme se vydali do Kostariky

Jak se nám podařilo málem neodletět a jaký první dojem na nás udělalo městečko Alajuela, odkud jsme pak vyrazili dál do Kostariky. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - La Paz

K zahradám s vodopády La Paz

O setkání s tukany, motýly a kolibříky a pohodové procházce k vodopádům La Paz, u nichž nás přepadla rodinka nosálů. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - La Fortuna

La Fortuna – Arenal a ziplining v džungli

O vyjížďce na koních ke stále aktivní sopce Arenal, adrenalinové jízdě na ziplině v džungli a ptačím pohledu na vodopády. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Arenal

La Fortuna – Výprava k vodopádu

O další výpravě k Arenalu, tentokrát pěšky po lávové stezce mezi vysokými stvoly divoké trávy a nakonec další projížďka na koních k vodopádům La Paz. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Monteverde

Monteverde – Vzhůru do mlžného pralesa

O tom nejúchvatnějším zážitku v mlžném pralese Monteverde, kde howlerovy opice křičí na celý svět a jejich hlas se rozléhá kilometry daleko. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Monteverde

Od Monteverde až k Pacifiku

O procházce po liduprázdných mostech zavěšených nad tichým pralesem Monteverde a o tom, jak jsme přejeli k západnímu pobřeží do Tamarinda. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Tamarindo

Tamarindo a surfování v Pacifiku

O našem komickém pokusu o surfování v pobřežním městečku Tamarindo a o tom, jak byste se neměli učit jezdit na vlnách. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Montezuma

Územím nikoho až do Montezumy

O bláznivé cestě napříč pralesem, o brodění přes řeku Bongo, kde loví krokodýli, o baziliškovi a o tom, jak jsme nakonec našli svůj cíl. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Isla Tortuga

Dredatá Montezuma a Isla Tortuga

O velmi uvolněné atmosféře v zapomenutém městečku Montezuma, o hadovi, který nás potkal cestou k vodopádům a o ostrově s papoušky. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Manuel Antonio

Raftování na Rio Naranjo

O úžasné jízdě v peřejích horního toku řeky Rio Naranjo, která ústí do oceánu v národním parku Manuel Antonio na západním pobřeží Kostariky. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Manuel Antonio

Národní park Manuel Antonio

O příbězích, které se vážou k nádhernému národnímu parku Manuel Antonio, o mývalec a makacích a o tom, jak tu málem byla místo parku marina. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Irazú

Z vulkánu Irazu až ke Karibiku

O výpravě na vrchol aktivní sopky Irazú, která se pyšní hned třemi krátery a kde se dodnes po dně toulají chomáčky žhavé páry. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Kostarika - Puerto Viejo

Puerto Viejo – Čokoláda a lenochodi

O lenochodech a jejich životě v pralese i mezi lidmi, o dokonalé čokoládě, kterou jinde neochutnáte a o vesničce, kde se zastavil čas. Přečtěte si celý článek.