Poté, co jsme projeli v roce 2013 Kostariku, jsme si uvědomili, že některé zážitky, jako je jízda na ziplině nebo procházka pralesem, se nedají dostatečně popsat slovy ani fotografií. Sebrali jsme tedy úspory a pár dní před odletem do Mexika jsme si koupili kamerku GoPro, abychom pro vás naše velké výpravy začali dokumentovat se vším všudy. A výsledek? Podívejte se sami! :)

Austrálie

6000 kilometrů od jihu až na sever

Přes šest tisíc kilometrů, 18 dní, jedno auto se stanem na střeše a dva snílci, kteří se rozhodli projet celou Austrálii od jižního pobřeží až k tomu severnímu. A stálo to za to! :)

Filipíny

Pláž a pralesy v Sabangu na Palawanu

Nádherná pláž s bílým pískem téměř bez lidí, průzračné moře kam až oko dohlédne a to vše navíc s výlety do pralesních jeskyní, ziplinou nad mořem nebo za rýžovými políčky na motorce? To je Sabang…

Dva týdny na Filipínách

Co se dá stihnout, když na Filipíny máte jen 2 týdny? Tak třeba sjet po zadku holou skálu, plavat se žraloky, projet se na kanoi pralesem, proletět se jako pták nad údolím, navštívit nártouny…

Coron, Palawan

Island hopping v okolí Coronu na severu Palawanu odkryje to nejkrásnější z podmořského světa, kouzelných lagun, potopených válečných lodí, zákoutí mezi skalisky i bílých pláží drobounkých ostrůvků.

Island hopping v El Nidu

Dokonalé pláže na opuštěných ostrůvcích, tajemné laguny s průzračnou hladinou, která odkrývá korálové útesy, jeskyně či jedna z nejlepších pláží Filipín v Nacpan Beach – to je island hopping v okolí El Nida.

Šnorchlování u Apo Island

Ostrůvek Apo island se nachází pár kilometrů jižně od ostrova Negros v souostroví Visayas. Jezdí se sem hlavně kvůli úžasnému šnorchlování se želvami, které se tu ladně prohánějí mezi korálovými útesy.

Malajsie

Čtyři dny na Borneu

Během 4 dní jsme na Borneu stihli potkat slony ve volné přírodě, když se koupali v řece Kinabatangan river, potkat se s opičí chloubou Malajsie – Kahauem nosatým i Orangutanem, pozorovat medvědy a ptáky, kteří patří na seznam top fotoúlovků všech ornitologických nadšenců světa.

Mexiko, Belize a Guatemala

Mexiko, Belize a Guatemala za 3 týdny

Co všechno se dá stihnout na poloostrově Yucatán za 3 týdny? Podívejte se s námi na průlet naší výpravou za Mayskou civilizací, podmořským životem i nezkrocenou přírodou. A schválně, kolik dopravních prostředků napočítáte :)

Plachtění podél pobřeží Belize

Zahoďte na 3 dny stres, naloďte se na katamarán s veselým kapitánem Ishem a jeho plavčíkem Chilem, vydejte se kolem pobřeží Belize a užívejte si korálový útes, jídlo právě ulovené z moře či spaní na drobném neobydleném ostrůvku…