Jsme Ivetka a Ondra. Svět jsme poprvé spatřili léta páně 1988 a sebe navzájem našli kdesi na vrcholcích francouzských Alp o 22 let později. Ivetka pochází z Příbrami a Ondra z Českých Budějovic. Společně se každý rok vydáváme do neznámých krajin. Protože toho při našich cestách hodně zažijeme, ochutnáme, objevíme a nafotíme, rozhodli jsme se o to všechno podělit s našimi nejbližšími i ostatními cestovateli. Momentálně žijeme na Filipínách a o našem životě v Asii píšeme spoustu článků :)

Mimochodem, pokud byste měli někdy cestu na Filipíny, ozvěte se nám. Můžeme se potkat, zajít na pivo, podívat se na Manilu z 50. patra nebo se projít po pěkné části města, kterou obvykle turisté nikdy nenavštíví.

Poznejte nás

Večerníčci - Ivetka

Ivetka – plánovačka a navigátorka

Ivetka má vždy nějaký plán a její zásluhou se nikdy neztratíme – nebo alespoň ne nadobro. Momentálně pracuje ve filipínském Home Creditu jako projektová manažerka online marketingu. Ač je zcestovalá a neustále na svou mapu přidává nějaký ten špendlík, má panickou hrůzu z létání a raději by všude jezdila vlakem, na koni, nebo třeba potrubní poštou, když by na to přišlo. Naše články doplňuje o pravdivá a přesná fakta – jinými slovy opravuje většinu toho, co Ondra napíše :)

Večerníčci - Ondra

Ondra – dokumentarista

Ondra pracuje jako designer ve vývojářské firmě, což mu dává trochu víc volnosti v tom, odkud může pracovat. Sice obvykle neví, co je v plánu na následující den, natož třeba za týden, ale na druhou stranu žije okamžikem, vše pěkně vyfotí a pak barvitě popisuje na našich stránkách (občas tak barvitě, že si na to ani sami nepamatujeme). Létání se nebojí, ale zato má hrůzu z toho, když má stanovat a nejdou mu do tvrdé země zapíchnout kolíky. No co – každý máme něco :)

Jo a proč vlastně Večerníčci?

Je to docela jednoduché. Ivetčino příjmení je Večerková, a tak nám po čase kamarádi začali říkat Večerníčci. My jsme přezdívku vzali za svou a používáme ji i pro svůj „cestovatelský brand“.