Oblast poloostrova Yucatán, kde leží Mexiko, Belize a Guatemala, je živoucím odkazem kdysi mocné a bohaté Mayské civilizace. A to je přesně důvod, proč jsme se sem v roce 2014 vydali – abychom tak jako v dobách největší slávy Mayů vystoupali na vrcholky pyramid či skočili do hlubin jedné z jeskyní, kam se dříve odvážili jen vládci postavení na roveň bohům, kteří obývali temné podzemí. Chtěli jsme ale také prozkoumat druhý největší korálový útes světa v Belize, ochutnat extra pálivá mexická jídla a nakouknout do pralesa oblasti Petén v Guatemale, kde se ukrývá jeden z největších mayských palácových komplexů Tikal.

Vydejte se na tuto cestu s námi. Cestopis jsme sice přerušili kvůli stěhování na Filipíny, ale až se vrátíme, dopíšeme ho. Zatím můžete načerpat inspiraci z prvních článků a natočených videí.

Mexiko, Belize a Guatemala – Naše cestovatelská videa

Mexiko, Belize a Guatemala za 3 týdny

Co všechno se dá stihnout na poloostrově Yucatán za 3 týdny? Podívejte se s námi na průlet naší výpravou za Mayskou civilizací, podmořským životem i nezkrocenou přírodou. A schválně, kolik dopravních prostředků napočítáte :)

Plachtění podél pobřeží Belize

Zahoďte na 3 dny stres, naloďte se na katamarán s veselým kapitánem Ishem a jeho plavčíkem Chilem, vydejte se kolem pobřeží Belize a užívejte si korálový útes, jídlo právě ulovené z moře či spaní na drobném neobydleném ostrůvku…

Mexiko, Belize a Guatemala – Cestopisy z top míst

Cestopis Mexiko

Den první aneb hurá do Mexika!

O cestě do Cancúnu a o tom, jaký na nás Mexiko udělalo první dojem. Kde se v Cancúnu levně vyspat a kam pokračovat dál? Přečtěte si celý článek.

Cestopis Mexiko - Tulum

Z Cancúnu do Tulumu

Jak si v Mexiku půjčit auto a jak se dostat k prvním Mayským ruinám v Tulumu, kde je ale také nádherná pláž a božský klid. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Mexiko - Tulum

Mayské ruiny Tulum a jeskyně Dos Ojos

O tom, jak si užít Tulum a jak prozkoumat podvodní Mexiko v jeskynním systému Dos Ojos, který patří k těm největším. Přečtěte si celý článek.