Během našeho putování Floridou v roce 2011 jsme s Ivetkou navštívili nejednu pláž. Velká část naší cesty lemovala pobřeží Floridy a to jak východní, tak západní. Některé z pláží se pyšnily honosnými tituly a cenami, některé byly skryté a skoro zapomenuté. V tomto článku nabízíme všem cestovatelům, jejichž příštím cílem je Florida, přehled pláží, které jsme navštívili a jejich hodnocení podle našich dojmů z písečného ráje.

Tip: Jak ušetřit

Hotely si můžete rezervovat pomocí PlnáPeněženka a dostat vždy až 4% z ceny nazpátek.

Zaregistruj se na PlnáPeněženka

Tip: Doprava

Na Floridě jsme si půjčili spolehlivý Chevrolet Impala přes RentalCars za 750 Kč / den.

Zkouknout ceny aut

1. Siesta Key Beach

Florida-Plaze-Siesta-Key-Beach

V roce 1987 tato pláž vyhrála ocenění „Pláž s nejlepším a nejbělejším pískem na světě“. I v roce 2011 nás tahle pláž okouzlila na první pohled svým jemným bílým polštářem ze zrnek písku, která snad byla vybírána ručně jako v reklamách na kávu. Ne náhodou právě v roce 2011 získala pláž ocenění „Nejlepší pláž v Americe“. Pláž je ideálně široká a přístup k ní vede přes travnaté plochy s dřevěnými můstky. Za zády nevíří šílenství velkoměsta, ale pohodový klid ostrůvku Siesta Key. Florida si tento klenot cení a pokud sem dorazíte mimo sezónu, užijete si liduprázdný ráj sami pro sebe. Aby byl výčet ocenění kompletní, dodejme ještě, že pláž zabodovala i v roce 2004, kdy vyhrála titul „Nejlepší písečná pláž v Americe“. Pokud mezi cíle vaší cesty po Floridě patří plážové radovánky, je Siesta Beach to nejlepší místo, kde začít. Stačí už jen najít pohodový hotel v Sarasotě – městečku poblíž, kde se pořád něco děje.

2. Miami Beach

Florida-Plaze-Miami-Beach

Miami Beach je jako vystřižená z Pobřežní hlídky. Obří široký lán pláže, který končí v nedohlednu, posypaný milionem hlav opalujících se lenochů, hlídkovací stanice plavčíků s plováky připravenými k akci, letadla s transparenty kroužící nad pláží – to vše smíchané s vůní opalovacích krémů, smažených jídel ze stánků s rychlým občerstvením a žárem spalujícího slunce. Za zády se vám tyčí moderní hotely, které nemají daleko k mrakodrapům. Pláž lemuje nádherná pěší stezka se sprchami a hromadami turistů. Tu a tam se prožene Korejec na srandovním vozítku a vy po chvíli nevíte, kde vám hlava stojí. Pláž je navzdory návštěvnosti relativně čistá a najít místo k zalehnutí zas není takový problém. Na jídlo se u stánků docela dlouho čeká, ale kvalita pokrmu (my si dali tacos) byla příjemným překvapením. Možností ubytování v Miami Beach je samozřejmě spousta, my našli velmi levný hostel jen pár metrů od pláže.

3. Lauderdale by the Sea Beach

Florida-Plaze-Lauderdale-By-The-Sea

Lauderdale by the Sea je část městečka Fort Lauderdale, kde jsme naši cestu začali i skončili. V podstatě každý den jsme se těšili, až vyhopsneme z autobusu a rozběhneme se k nádherně čisté písečné pláži s molem, na kterou jsme ještě pár dnů před odletem pouze koukali prostřednictvím přenosu online kamery u pláže. Velkou výhodou tohoto písečného království jsou ozdoby v podobě kouzelných palem, které místu dodávají punc tropického ráje. Ještě větší výhodou je pak bar Aruba Beach Cafe, kde si můžete dát některou ze skvělých specialit či osvěžující koktejl. V blízkosti je též spousta menších obchůdků a malé náměstí. O tom jak snadné je se do této pláže zamilovat svědčí i drobné šílenství Ivetčiny kamarádky ze školy LAL, kterou k opuštění pláže nepřiměla ani buřina…

4. Naples Beach

Florida-Plaze-Naples

Naples je městečko na jihozápadním pobřeží. Celé Naples se může pochlubit neuvěřitelnou čistotou a platí to i pro místní pláž. Vzhledem k věkovému průměru tady sice narazíte převážně na starší ročníky, ale to nevadí. Parkování se tu dá rychle najít a přímo od malých parkovišť vede můstek k pláži. Ta je krásná, písečná, čistá a s výhledem na Mexický záliv. My jsme tu spali v námořnicky stylizovaném hotelu Cove Inn přímo v Naples.

5. West Palm Beach

Florida-Plaze-West-Palm-Beach

West Palm Beach je sídlo mnoha celebrit. Ty se s oblibou vydávají opalovat na místní pláž, která se svým zjevem blíží tropickému ráji. Promenáda kolem pláže je lemována palmami a honosnými domy, pláž je čistá a s jemným pískem. My měli dokonce štěstí a potkali ve vodě zatoulaného rejnoka. Jako předposlední zastávka na naší cestě to byla úžasná tečka za výletem na Floridu. Pokud byste si přáli v městečku slavných přespat, tady je nabídka nejlepších hotelů.

6. Sanibel Island Beach

Florida-Plaze-Sanibel-Island

V průvodcích se o Sanibel Island dočtete, že je to ráj mušlí a jedna z nejhezčích pláží v Americe. Celý Sanibel Island je skutečně úžasný a mušliček tu naleznete nespočet (v některých místech je jich víc než písku). Nicméně voda na pláž nanáší spolu s mušlemi také řasy a to pohled trochu kazí. Jinak je tu však nebeský klid a milovníci mušlí si tu užijí hodiny sbírání. Doporučujeme ubytovat se v nedalekém Fort Myers, kde jsou levnější hotely a motely.

7. Cocoa Beach na Vesmírném pobřeží

Florida-Plaze-Cocoa-Beach

Výhledem na Cape Canaveral a přízní surfařů z celého světa se může pyšnit Cocoa Beach. Škoda, že už se z vesmírného mysu nedočkáme startu raketoplánu, který na Cocoa Beach mohli ještě nedávno lidé pozorovat. Pláž je docela čistá, hemží se to tu surfaři a zajít můžete na slavné molo s barem a obchůdky. Vlny sem nanášejí řasy, které se formují do lánů, což trochu kazí dojem. Ubytovat se můžete přímo v Cocoa Beach.

8. Sombrero Beach na Florida Keys

Florida-Plaze-Sombrero-Beach

Pokud se vydáte objevovat Florida Keys, doporučujeme si udělat zastávku na dobře ukryté Sombrero Beach v městečku Marathon. Pláž je opravdu nelehké najít a odměnou budiž palmové království v zátoce s písečnou pláží. Bohužel právě zátoka způsobuje hromadění nánosů řas a bordelu z mangrovů, což může snížit chuť ke koupání. K opalování a flákání je ale pláž ideální.

9. Fort de Soto Beach na Mullet Key

Florida-Plaze-Fort-De-Soto

Na tuhle pláž jsme narazili náhodou, když jsme se vydali na výlet do pevnosti Fort de Soto. Pláž je sice čistá a pyšní se jemným pískem, ale blíže k molu se shromažďují racci a pelikáni, kteří společně nadělají dost nepořádku. U pláže je možnost nasednout do člunu, který vás odveze do státního parku na blízkém ostrůvku. Vydat se také můžete na prohlídku pevnosti.

10. Pláž v parku Bahia Honda na Florida Keys

Florida-Plaze-Bahia-Honda

Pokud se vydáte na Florida Keys a zatoužíte navštívit oblíbený státní park Bahia Honda, určitě se dočtete, že místní pláž je známá pro svou fotogenickou složku – rozpadlou železnici vedoucí do Key Westu. Fotky pořízené z pláže jsou skutečně nádherné, ale ke koupání to tu moc není. Příliš mnoho komárů a nánosy z mangrovů pláži ubírají na kráse.